Funkcja GPS w wybranych telefonach będzie dokładniejsza

GPS

GPS jest szeroko wykorzystywany w wielu dziedzinach naszego życia, dlatego nietrudno przewidzieć, że producenci elektroniki będą starać się jeszcze bardziej ulepszyć tą technologię.

GPS w życiu codziennym

Posiadacze telefonów z systemem Android mają powody do radości, szczególniej jeśli funkcję GPS wykorzystują na co dzień. Nawigacja samochodowa, piesza, rowerowa, Zamawianie takich usług jak jedzenie na wynos, czy Ubera to codzienność wielu osób i nie byłoby to możliwe bez dokładnego modułu GPS w smartfonach. Aktualnie funkcja ta jest w stanie określić nasze położenie z dokładnością od 3 do 5 metrów, co jest fenomenalnym wynikiem, ale wciąż możliwym do poprawienia, przynajmniej według firmy Qualcomm.

Funkcja GPS w wybranych telefonach będzie dokładniejsza

Dokładność

Qualcomm już pracuje nad ulepszeniami procesorów Snapdragon Gen 1 i Snapdragon 888, tak aby znacząco podnieść dokładność naszej lokalizacji określanej na podstawie GPS. Według firmy, użycie do tego celu platformy Trimlbe RTX GNSS (służącej do określania położenia przy użyciu satelitów geolokalizacyjnych), pozwoli modułowi GPS na wskazanie miejsca, w którym przebywamy z dokładnością do 1 metra. Tutaj rodzi się pytanie, czy taka poprawa jest warta kupna smartfona z Androidem z wyższej półki, bo przecież takimi są te, które korzystają ze wspomnianych procesorów? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak często korzystamy z GPS-a.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!