LineageOS 18.1 dostępny na popularne smartfony Xiaomi

lineageos poco f2 pro
POCO F2 Pro

LineageOS stanowi pewien standard wśród Custom ROM-ów. Jak się okazuje, został on wydany w wersji 18.1 na popularne modele Xiaomi.

LineageOS 18.1 na Xiaomi Mi 10T Lite

LineageOS 18.1 to Custom ROM bazujący na Androidzie 11. Oficjalnie wsparcie danego urządzenia przez projekt Lineage sprawia, że ten otrzymuje na bieżąco aktualizacje OTA z pewnego źródła oraz cieszy się szerszą popularnością. Jak się okazuje, pomimo tego, że już jest Android 12, to twórcy oficjalnym wsparciem Androida 11 obierają kolejne modele. Jakie smartfony tym razem dodano do bazy?

  • Xiaomi Mi 10T Lite/Mi 10i/Redmi Note 9 Pro 5G (gauguin)
  • Xiaomi MI 10 Lite 5G (monet)
  • Asus ZenFone Max M1 (X00P)
  • OnePlus 9 (lemonade)

Cieszy przede wszystkim obecność smartfonów Xiaomi, które są naprawdę ciekawe i dobre, ale oferują system, który może nie każdemu przypaść do gustu. Nawet mi MIUI się nie spodobało i sam poszedłem drogą alternatywnego oprogramowania na POCO F2 Pro.

OnePlus 9
OnePlus 9

Co ciekawe, dla modelu ASUSa jest to uzyskanie drugiego życia, bowiem producent zakończył oficjalnie wsparcie dla tego modelu. Ponadto deweloperzy dodali, że porzucają oficjalne wsparcie dla ASUS ROG Phone 2 oraz ZenFone 6. Jest to ciekawa decyzja, bowiem są to w miarę nowe urządzenia.

Źródło: Lineage, Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!