Paszport covidowy? Jeśli tak, to w aplikacji mObywatel!

nowości mobywatel

Unijny certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko COVID to coś, co weszło na stałe do naszego życia. Istnieje również opcja pokazywania go w formie cyfrowej na smartfonach. Jak się okazuje, aż 65% użytkowników aplikacji mObywatel skorzystało z tej opcji.

Paszport covidowy w mObywatel bije rekordy popularności!

Paszport covidowy to specjalny ciąg znaków utrzymany w formie kodu QR. Jego zeskanowanie i rozszyfrowanie daje danemu podmiotowi potwierdzenie mówiące, że zostaliśmy zaszczepieni przeciwko COVID-19. Jak się okazuje, takowy dokument w mObywatelu (rządowa aplikacja mobilna do przechowywania cyfrowych dokumentów, np. prawa jazdy) posiada aż 3 024 698 osób (stan na 4 sierpnia). Warto jednak dodać, że sporo osób decyduje się na uruchomienie dostępu do certyfikatu w aplikacji MojeIKP.

UCC w mObywatelu to przede wszystkim wygoda. Dostępny w naszej aplikacji certyfikat działa także w trybie offline. A to oznacza, że jeśli dodamy go do aplikacji, np. przed wyjazdem na zagraniczne wakacje, aby go pokazać za granicą nie będziemy musieli mieć dostępu do sieci.

Minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Warto jednak dodać, że to nie jest jedyna opcja przechowywania certyfikatu COVID w wygodnej formie w smartfonie. Jeśli nie macie Profilu Zaufanego lub po prostu nie chcecie instalować rządowej aplikacji, to zawsze możecie skorzystać z otwartoźródłowej aplikacji Swiss Covid Cert, którą opisaliśmy w >>tym artykule<<.

Jeśli jesteście ciekawi jakie dokładnie informacje przenosi paszport covidowy, to możecie skorzystać z >>tego programu<<. Warto dodać, że pracujemy nad dostosowaniem aplikacji do urządzeń mobilnych, co również pozwoli przenosić Unijny Certyfikat COVID.

Źródło: KPRM przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!