Pożegnajcie Filmy Play. Sekcja zostanie wygaszona

Filmy Play koniec Google TV

Jak się okazuje, Google już niedługo wygasi kolejną aplikację. Tym razem mowa o Filmy Play – pewnie ją macie na swoim telefonie.

Filmy Play odejdą, ale nie cieszcie się za szybko, bo jest już następca

Kupując nowy smartfon z Androidem na dzień dobry mamy ogromną liczbę aplikacji od Google, że aż ciężko zapamiętać co tam takiego jest. Jak zapewne poszukacie to zauważycie, że jest tam też pozycja Filmy Play (Play Movies & TV), która w sumie nie ma żadnej większej funkcji. Jedyne co robi, to przenosi nas do specjalnej karty Sklepu Google Play, gdzie możemy kupić lub wypożyczyć filmy.

Jak się jednak okazuje, już od maja 2022 rozpocznie się proces wygaszania sekcji Filmy w Sklepie Google Play. Funkcjonalność tego programu (bo Filmy Play to też oddzielna aplikacja, która przenosi nas do Sklepu Play) będzie dostępna w innej aplikacji, a dokładnie w Google TV. Zapewne i tę appkę już macie na swoich smartfonach. Google lubi instalować naprawdę wiele aplikacji na telefonach użytkowników.

filmy play
Filmy Play

A co z Waszą zakupioną biblioteką? Spokojnie, cała zawartość zakupiona w Filmach Play zostanie przeniesiona do Google TV. Warto tutaj dodać, że w przeciwieństwie do Filmów Play, program Google TV oferuje o wiele więcej funkcji, w tym rekomendacje. Ma to też być jedyne okno dostępowe do zakupu tych multimediów. To też oznacza, że Sklep Play powoli przestaje być wielkim hubem do zakupów usług w Google.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!