To koniec dla LineageOS 17.1. Twórcy kończą wsparcie dla systemu

LineageOS-white-logo-green-background

LineageOS to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy Custom ROM na świecie. Niestety, nawet i twórcy alternatywnego oprogramowania czasem muszą odpuścić. Tak stanie się właśnie w przypadku LineageOS 17.1.

LineageOS 17.1 kończy swoją przygodę

LineageOS występuje w kilku różnych wersjach, które to bazują na różnych odmianach Androida. I tak właśnie LineageOS 18.1 bazuje na Androidzie 11, a wielu czeka na oficjalnie nadejście LineageOS 19.0, który to będzie bazować na Androidzie 12. Warto też wspomnieć o LineageOS 17.1, który “pod spodem” chowa Androida 10.

I właśnie jak się okazuje, to dla LineageOS 17.1 deweloperzy zakończą oficjalne wsparcie. Tak, urządzenia z tym systemem do tej pory ciągle dostawały przeróżne aktualizacje. To się jednak zmieni i LOS 17.1 przestanie być rozwijany. To pozwoli nie tylko nieco odciążyć serwery, ale też – a raczej przede wszystkim – pozwoli deweloperom na skupienie się na rozwoju nowszych wersji systemu.

Ze względu na zakończenie oficjalnego wsparcia dla LineageOS 17.1, wiele urządzeń przestanie otrzymywać nowe wersje systemu. Mowa tu chociażby o takich sprzętach jak Motorola Moto G 2015, Moto X Play, Moto Z, Google Pixel, OnePlus Nord, realme 2 Pro, Xiaomi Redmi Note 8 czy Samsung Galaxy A3 2016.

lineageos poco f2 pro

Oczywiście koniec wsparcia nie oznacza, że telefony przestaną działać. Nic z tych rzeczy! Smartfony dalej będą świetnie pracować i służyć – tylko, że już bez regularnych aktualizacji systemowych. Możliwym również jest, że w przypadku niektórych sprzętów dalszym rozwojem tej wersji LineageOS zajmą się inni deweloperzy, ale już niezależni od projektu Lineage.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!