Xiaomi CyberDog działa pod kontrolą Ubuntu

Xiaomi Cyberdog

Xiaomi CyberDog to pies-robot tego chińskiego producenta. Jak się okazuje, pracuje on pod kontrolą systemu Ubuntu.

Xiaomi CyberDog wykorzystuje Ubuntu

Xiaomi CyberDog swoją premierę miał w sierpniu bieżącego roku. Jest to pies-robot podobny do produktów Boston Dynamics. Imituje on psa i podobnie jak pupil, podąża za właścicielem i rozpoznaje jego komendy głosowe. W odróżnieniu od konkurencji, ma być całkiem tanim produktem, który sprawdzi się idealnie w środowiskach akademickich i innych, gdzie przyda się do wielu badań. Tym bardziej, że opiera się on o technologie Open Source. O Xiaomi CyberDog więcej dowiecie się >>z tego wpisu<<.

Jak informuje firma Canonical, Xiaomi CyberDog działa w oparciu o system Ubuntu, a dokładnie Ubuntu 18.04 LTS. Jest to możliwe dzięki obecności platformy NVIDIA Jetson Xavier NX. Nie jest to przypadkowy wybór, bowiem Ubuntu jest bardzo często wykorzystywane przy produktach związanych z IoT czy SI.

Ubuntu daje dostęp do potężnego ekosystemu otwartoźródłowych narzędzi i bibliotek, w tym do ROS, co przyspiesza rozwój. Wybierając Ubuntu, Xiaomi wyposaża CyberDoga w niezrównane środowisko programistyczne. Nie możemy się doczekać tego, do czego przemysł wykorzysta te technologie.

Twierdzi Canonical

Xiaomi CyberDog

Jest to ciekawa współpraca, tym bardziej, że do tej pory Xiaomi niezbyt często współpracowało z firmami zajmującymi się Open Source i Linuxem. Tym razem jednak jest inaczej i liczę, że rozłoży się to na inne gałęzie. Może doczekamy się dedykowanym laptopów Xiaomi z Pingwinkiem?

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!