Android 13 pomoże w nauce języków obcych

nauka android 13
(fot. MART PRODUCTION z Pexels)

Nauka języka to nie tylko siedzenie i żmudne powtarzanie słówek. To również, a raczej przede wszystkim, doświadczanie tego języka. Zmiana języka systemu w telefonie to ciekawy zabieg, ale czasami może być jednak zbyt pochopny. Na szczęście w tym pomoże Android 13 i pozwoli zmienić język w wybranych aplikacjach.

Android 13 obsłuży wiele języków

Android 13 wniesie funkcję, która wydaje się być podstawowa, a jednak aktualnie jej nie ma. Otóż gdy teraz ustawimy sobie język polski, to zarówno system, jak i aplikacje będą po polsku. Jeśli dany program nie zezwala na ręczną zmianę, to jesteśmy zmuszeni korzystać dalej w tej postaci.

Może to być utrudniające, bowiem zdarza się tak, że tłumaczenie jest kiepskie bądź potrzebujemy wersji w języku obcym do nauki lub pracy. Dlatego też Android 13 podobno zaoferuje funkcję o nazwie Palingual rozwiązującą ten problem. Otóż dzięki niej będziemy mogli ustawić język danej aplikacji bez potrzeby zmiany w całym systemie. Dlatego też na przykład system i wszelkie aplikacje możemy mieć po polsku, ale taki Microsoft Teams po angielsku.

Android 13 jednak dopiero pojawi się za jakiś czas, a póki co mało kto może korzystać z Androida 12. Sam mam całkiem nowego OnePlusa Nord 2 i jeszcze nic nie słyszałem o nachodzącym uaktualnieniu…

Źródło: Phonearena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!