GeForce NOW będzie oficjalnie dostępny na Linuxie

GeForce NOW będzie oficjalnie dostępny na Linuxie

GeForce NOW to bardzo ciekawa usługa, bowiem pozwala ona grać w gry, które normalnie nie jesteśmy w stanie uruchomić na danym urządzeniu. Postrzeganie platformy stało się jeszcze pozytywniejsze kiedy to twórcy wprowadzili wsparcie dla systemu, który kompletnie nie kojarzy się z grami – Chrome OS. Fakt ten można było wykorzystać również w przypadku Linuxa, o czym pisaliśmy >>tutaj<<. Jednak jak się okazuje, NVIDIA chce objąć oficjalnym wsparciem również Pingwinka!

Jakiś czas temu NVIDIA udostępniła GeForce Now na komputery z systemem Chrome OS. Oczywiście usługa uruchamia się wewnątrz przeglądarki, co łatwo można wykorzystać na innych systemach. Początkowo musieliśmy zmieniać User-Agenta, jednak nieco później usługa uruchamiała się bez tej modyfikacji. Ba! Ktoś nawet stworzył specjalną aplikację (o której pisaliśmy >>tutaj<<), która w prosty sposób daje nam dostęp do platformy. NVIDIA zauważyła ogromne zainteresowanie GeForce NOW wśród użytkowników Linuxa i zamierza objąć tę platformę swoim wsparciem. Niestety, nie takim jakbyśmy chcieli.

Warto zobaczyć: GeForce Now od teraz zainstalujesz jako normalny program na Linuxie!

GeForce NOW oficjalnie będzie wspierać Linuxa

NVIDIA pochwaliła się statystykami po umożliwieniu uruchomienia GeForce NOW w przeglądarce Chrome i Safari. Jak się okazuje, 10% sesji to gracze grający poprzez przeglądarkę internetową. Trzeba przyznać, że to naprawdę dobry wynik. Ponadto twórcy powiadomili, że zamierzają rozszerzyć oficjalne wsparcie webowej wersji GeForce NOW o inne systemy, a chodzi tutaj oczywiście o Windowsa i Linuxa. Muszę jednak dodać, że na Windowsie jesteśmy w stanie zainstalować dedykowaną aplikację GeForce NOW. Niestety, użytkownicy pozostaną tylko i wyłącznie z wersją przeglądarkową.

The first webRTC client running GeForce NOW was the Chromebook beta in August. In the months since, we’ve seen over 10 percent of gameplay in the Chrome web-based client.

Soon we’ll bring that experience to more Chrome platforms, including Linux, PC, Mac and Android. Stay tuned for updates as we approach a full launch early next year.

Co się więc zmieni? Oprócz tego, że będzie to oficjalne to raczej niewiele. Fakt, NVIDIA może dodać pewne poprawki czy dodatki związane stricte z Linuxem, jednak zapewne zbyt dużo tego nie będzie. Po prostu jak ktoś będzie korzystał z wybranej dystrybucji i wejdzie na stronę GeForce NOW to znajdzie tam logo Linuxa.

Korzystacie z GeForce NOW? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!