To już pewne – Huawei sprzedał ponad 200 mln smartfonów w 2018 roku

Huawei

Udało się! Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Huawei sprzedał 200 milionów smartfonów przed zakończeniem roku. Wygląda na to, że chiński gigant zaliczy ten rok do udanych.

Nic nie zatrzyma Huawei – sprzedaż wciąż rośnie

Zanim przejdziemy do omawiania wyników sprzedaży, pragnę przypomnieć jeden fakt, który może znacząco zmienić ich postrzeganie. W tym roku Huawei chciał wejść ze swoimi telefonami do Stanów Zjednoczonych gdzie został niemiło potraktowany i zablokowany przez tamtejszy rząd. Powód – rzekome szpiegowanie. Gdyby udało mu się wkroczyć do Ameryki, to osiągnięta sprzedaż z pewnością byłaby większa, ponieważ USA są jednym z największych rynków sprzedaży smartfonów.

Zakładany wynik sprzedaży udało się osiągnąć dzień wcześniej, niż się spodziewano, bo 24, a nie 25 grudnia. 200 milionów telefonów to sporo więcej, niż 153 mln urządzeń rozesłanych do sklepów w 2017 roku. Dzięki temu Huawei wskoczył na pozycję wicelidera sprzedaży. Jest zaraz za Samsungiem, którego ma zamiar prześcignąć w przyszłym roku. Widać, że wywiera realną presję na koreańskim producencie – dzięki temu powstają ciekawsze smartfony, np. Galaxy A7 i A9, ponieważ Samsung zmuszony jest “ruszyć tyłek”.

Jesteście ciekawi jakie urządzenia Huawei najlepiej się sprzedawały? Może być to dla Was zaskoczenie, ale najpopularniejsze okazały się być średniaki z serii Nova, które są raczej mało popularne w Polsce z powodu niskiej dostępności. Sprzedano ich około 65 milionów.

To już pewne - Huawei sprzedał ponad 200 mln smartfonów w 2018 roku
Huawei Nova 3

Jeśli chodzi o flagowce, to sprzedano 16 milionów telefonów z serii P20, a nowa seria Mate 20 sprzedała się w 5 milionach sztuk. Huawei nie udostępnił konkretnych danych, ale chwalił się, że zarówno Honor 10, jak i Honor View 10 znacząco zwiększyły sprzedaż w Chinach. Jestem ciekaw co z pozostałymi urządzeniami, czy są to budżetowce z, według mnie nie do końca udanej, serii Y, czy może inne smartfony z różnych kategorii.

In the global smartphone market, Huawei has gone from being dismissed as a statistical ‘other’ to ranking among the Top 3 players in the world.

W 2010 roku, gdy firma dopiero zaczynała swą działalność, sprzedano jedynie 3 mln smartfonów. W 2011 roku było ich już 20 mln, a w 2012 do klientów trafiły 32 mln urządzeń. W latach 2013, 2014 i 2016 było to kolejno 52 mln, 75 mln i 108 mln. Huawei podsumował, że ich telefony używane są przez 500 milionów ludzi ze 170 krajów.

Co sądzicie o sukcesie Huawei? Kupiliście ich smartfon w tym roku?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!