Android 12L z Fluent Design dla Surface Duo na pierwszych zdjęciach

Microsoft Surface Duo 2

Wczoraj (12.10.2022) miał miejsce Microsoft Surface Event, którym firma świętowała 10-lecie serii Surface, przy czym przedstawione zostały nowe produkty tej linii. Gigant po raz pierwszy podzielił się wtedy wyglądem nadchodzącego dla urządzeń serii Surface Duo Androida 12L z Fluent Design. Język designu znany z systemu Windows 11 pojawi się wkrótce w Androidowym, składanym smartfonie w formie nakładki graficznej na system Android 12L.

Android w przebraniu Windowsa

Windows Phone 8 czy Windows 10 Mobile stanowią dawno zapomniane porażki giganta z Redmond. Ten jednak się nie poddaje, po tym jak Microsoft wprowadził na rynek mobilne urządzenia linii Surface z Androidem na pokładzie, upodabnia go wizualnie do Windowsa 11. Takim zabiegiem firma ma na celu przedstawić urządzenia Surface Duo jako swego rodzaju poszerzenie wrażenia płynącego z systemu Windows 11 przy zachowaniu znajomego użytkownikom Androidowego doświadczenia.

Już w panelach szybkich ustawień i powiadomień widać duże podobieństwo do stylistyki systemu Windows 11. Dla pełni podobieństwa w sekcji szybkich ustawień brakuje mi ikon wziętych z Windowsa 11. Tak samo ikony paska stanu, takie jak te wskazujące zasięg Wi-Fi czy naładowanie baterii mogłyby zostać wzięte z Windowsa 11. Nie trudno zauważyć efekty bluru czy znajome ikony w aplikacji ustawień. Aktualizacja do Androida 12L przyniesie również funkcję akcentów kolorystycznych, które będą mogły zostać automatycznie dobrane na podstawie tapety. Dzięki czemu interfejs stanie się jeszcze bliższy Windowsa 11.

Prace nad wydaniem Androida 12L dla Surface Duo trwają od marca. Dokładnej daty premiery niestety jeszcze nie poznaliśmy, ale wiadomo, że aktualizacja ma trafić do użytkowników do końca roku. To na prawdę późno biorąc pod uwagę, że Android 13 jest już z nami od połowy sierpnia. Aktualizacja najprawdopodobniej trafi jednocześnie zarówno do użytkowników pierwszego Surface Duo, jak i do użytkowników Surface Duo 2.

Źródło: Windows Central

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!