To koniec dla Ubuntu 21.04! Trzeba dokonać zmiany lub aktualizacji

Ubuntu 21.04
Ubuntu 21.04

Jeśli korzystasz z Ubuntu 21.04 to mam dla Ciebie ważną wiadomość. Już za kilka dni Twój system przestanie być wspierany, a tym samym – niebezpieczny.

Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo umiera. To czas na zmianę

Ubuntu 21.04 to system operacyjny, który pojawił się w kwietniu 2021 roku. Była to edycja przejściowa o krótkim okresie wsparcia. Ubuntu 21.04 należał do raczej tych mniej udanych edycji systemu Canonical. Głównie za prawie zero wprowadzonych nowości. Dopiero Ubuntu 21.10 okazało się być lepszą edycją dzięki implementacji GNOME 40.

Tak jak to bywa w przypadku nie-LTS-ów, wspieranie kończy się po 9 miesiącach. Już 20 stycznia zakończy się wsparcie dla systemu Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo. To dotyczy nie tylko samego Ubuntu, ale również systemów na nim bazujących, w tym Kubuntu 21.04 czy Pop!_OS 21.04. Warto dodać, że Pop!_OS dostał aktualizację do nowej wersji dopiero kilka tygodni temu.

Pop!_OS 21.04
Pop!_OS 21.04

Brak wsparcia równa się brakowi jakichkolwiek aktualizacji, w tym poprawek zabezpieczeń czy napraw błędów. Dlatego też należy jak najszybciej zrezygnować z tego systemu operacyjnego. Najprostszym wyborem jest aktualizacja do Ubuntu 21.10, na co system spokojnie pozwala. Pop!_OS również oferuje prosty i wygodny update do wyższej wersji.

Natomiast już w kwietniu spodziewamy się publikacji nowej edycji Ubuntu, która będzie LTS-em, czyli systemem o długim okresie wsparcia. Póki co, mało wiemy na temat tego OS-a, ale liczymy na spore zmiany.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!